A social mediára az ipari vállalatok esetében nem, mint közvetlen leadgeneráló/értékesítési csatornára kell tekinteni, hanem mint a digitális márkajelenlétet erősítő kommunikációs eszközre, ahol célközönségünk időről időre “belénk botlik”, amikor ezeken a csatornákon tölti a szabadidejét.
Sok ipari szereplő abba a hibába esik, hogy azért nem foglalkozik a social kommunikációval, mert úgysem innen szerzi az ügyfeleket. Ez a feltételezés azonban ott hibádzik, hogy leszűkíti a social kommunikáció célját a leadszerzésre.
A social kommunikáció szerepe ennél összetettebb, támogathat munkaerőtoborzási vagy employer branding célokat, használhatjuk márkaépítésre vagy a szakmai közösség számára egyfajta információs portálként, de akár teret is adhat egy szakmai közösség építésére és mindezzel közvetetten az értékesítési/ügyfélszerzési célokat is támogathatjuk. Nem mellesleg jól megválasztott csatornával és tartalommal közvetlen ügyfélszerzésre is használhatjuk.
B2B területen érdemes olyan lehetőségeket is megvizsgálni, mint szakmai Facebook vagy LinkedIN csoportok, szakmai fórumok.
Az eredményes social kommunikációhoz legelőször is tisztázni kell a social kommunikáció célját és szerepét
a kommunikációs ökoszisztémában, majd ehhez kell a megfelelő csatornákat
és tartalmakat meghatározni.